INPAQ Technology Co., Ltd WCI1608CP56NJDG
Part No.:
WCI1608CP56NJDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1608CP56NJDG.pdf
Description:
CHIP IND 1608,56NH,J,38Q,0.6A,4K
Inductance:
56 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
310mOhm Max
Q @ Freq:
38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:
1.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)
1. How to order WCI1608CP56NJDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1608CP56NJDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1608CP56NJDG?
Image WCI1608CP56NJDG
Part Number WCI1608CP56NJDG
Material - Core Ceramic
Inductance 56 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 310mOhm Max
Q @ Freq 38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant 1.9GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)