INPAQ Technology Co., Ltd WCI1005CP7N5GDG
Part No.:
WCI1005CP7N5GDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1005CP7N5GDG.pdf
Description:
CHIP IND 1005,7.5NH,G,22Q,0.68A,
Inductance:
7.5 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
680 mA
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)
1. How to order WCI1005CP7N5GDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1005CP7N5GDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1005CP7N5GDG?
Image WCI1005CP7N5GDG
Part Number WCI1005CP7N5GDG
Material - Core Ceramic
Inductance 7.5 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 680 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 4.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)