INPAQ Technology Co., Ltd WCI1005CP5N6GDG
Part No.:
WCI1005CP5N6GDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1005CP5N6GDG.pdf
Description:
CHIP IND 1005,5.6NH,G,20Q,0.76A,
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
760 mA
DC Resistance (DCR):
83mOhm Max
Q @ Freq:
48 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)
1. How to order WCI1005CP5N6GDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1005CP5N6GDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1005CP5N6GDG?
Image WCI1005CP5N6GDG
Part Number WCI1005CP5N6GDG
Material - Core Ceramic
Inductance 5.6 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 760 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Q @ Freq 48 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 4.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)