INPAQ Technology Co., Ltd WCI1005CP3N3CDG
Part No.:
WCI1005CP3N3CDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1005CP3N3CDG.pdf
Description:
CHIP IND 1005,3.3NH,C,19Q,0.84A,
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Series:
WCI1005CP
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
840 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
66mOhm Max
Q @ Freq:
65 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)
1. How to order WCI1005CP3N3CDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1005CP3N3CDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1005CP3N3CDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WCI1005CP3N3CDG
Part Number WCI1005CP3N3CDG
Manufacturer INPAQ Technology Co., Ltd
Series WCI1005CP
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 3.3 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 840 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 66mOhm Max
Q @ Freq 65 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 7GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)