INPAQ Technology Co., Ltd WCI1005CP2N2CDG
Part No.:
WCI1005CP2N2CDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1005CP2N2CDG.pdf
Description:
CHIP IND 1005,2.2NH,C,19Q,0.96A,
Inductance:
2.2 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
960 mA
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
55 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
10.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)
1. How to order WCI1005CP2N2CDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1005CP2N2CDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1005CP2N2CDG?
Image WCI1005CP2N2CDG
Part Number WCI1005CP2N2CDG
Material - Core Ceramic
Inductance 2.2 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 960 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Q @ Freq 55 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 10.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)