INPAQ Technology Co., Ltd WCI1005CP20NGDG
Part No.:
WCI1005CP20NGDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1005CP20NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 1005,20.0NH,G,25Q,0.42A
Inductance:
20 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
420 mA
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
52 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)
1. How to order WCI1005CP20NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1005CP20NGDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1005CP20NGDG?
Image WCI1005CP20NGDG
Part Number WCI1005CP20NGDG
Material - Core Ceramic
Inductance 20 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 420 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Q @ Freq 52 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 3GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)