INPAQ Technology Co., Ltd WCI1005CP19NGDG
Part No.:
WCI1005CP19NGDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1005CP19NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 1005,19.0NH,G,24Q,0.48A
Inductance:
19 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
480 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
3.04GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)
1. How to order WCI1005CP19NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1005CP19NGDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1005CP19NGDG?
Image WCI1005CP19NGDG
Part Number WCI1005CP19NGDG
Material - Core Ceramic
Inductance 19 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 480 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 3.04GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)