INPAQ Technology Co., Ltd WCI1005CP18NGDG
Part No.:
WCI1005CP18NGDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1005CP18NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 1005,18.0NH,G,25Q,0.42A
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
420 mA
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Q @ Freq:
52 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:
3.1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.66mm)
1. How to order WCI1005CP18NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1005CP18NGDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1005CP18NGDG?
Image WCI1005CP18NGDG
Part Number WCI1005CP18NGDG
Material - Core Ceramic
Inductance 18 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 420 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Q @ Freq 52 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant 3.1GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)