Cal-Chip Electronics, Inc. WB1008TR47SJ
Part No.:
WB1008TR47SJ
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB1008TR47SJ.pdf
Description:
WW IND 1008 470NH 5%
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
WB
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
470 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.19Ohm Max
Q @ Freq:
45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
450MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.110" L x 0.079" W (2.79mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.080" (2.03mm)
1. How to order WB1008TR47SJ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB1008TR47SJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB1008TR47SJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB1008TR47SJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WB1008TR47SJ WB1008TR47SJ
Part Number WB1008TR47SJ WB1008TR47SJ
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc. Cal-Chip Electronics, Inc.
Series WB WB
Package/Case 1008 (2520 Metric) 1008 (2520 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Drum Core, Wirewound Wirewound
Material - Core Ceramic Ceramic
Inductance 470 nH 470 nH
Tolerance ±5% ±5%
Current Rating (Amps) 470 mA 470 mA
Shielding Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.19Ohm Max 1.19Ohm Max
Q @ Freq 45 @ 100MHz 45 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 450MHz 450MHz
Ratings - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 25 MHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1008 1008
Size / Dimension 0.110" L x 0.079" W (2.79mm x 2.00mm) 0.110" L x 0.079" W (2.79mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm) 0.080" (2.03mm)