Cal-Chip Electronics, Inc. WB1008T47NSJ
Part No.:
WB1008T47NSJ
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB1008T47NSJ.pdf
Description:
WW IND 1008 47NH 5%
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
WB
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant:
1.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.110" L x 0.079" W (2.79mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.080" (2.03mm)
1. How to order WB1008T47NSJ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB1008T47NSJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB1008T47NSJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB1008T47NSJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WB1008T47NSJ
Part Number WB1008T47NSJ
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series WB
Package/Case 1008 (2520 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 47 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant 1.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.110" L x 0.079" W (2.79mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)