Cal-Chip Electronics, Inc. WB0805T3N3SG
Part No.:
WB0805T3N3SG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0805T3N3SG.pdf
Description:
WW IND 0805 3.3NH 2%
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant:
7.9GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WB0805T3N3SG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0805T3N3SG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0805T3N3SG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0805T3N3SG.
Image WB0805T3N3SG
Part Number WB0805T3N3SG
Material - Core Ceramic
Inductance 3.3 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 80mOhm Max
Q @ Freq 35 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant 7.9GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)