Cal-Chip Electronics, Inc. WB0805T24NSG
Part No.:
WB0805T24NSG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0805T24NSG.pdf
Description:
WW IND 0805 24NH 2%
Inductance:
24 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WB0805T24NSG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0805T24NSG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0805T24NSG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0805T24NSG.
Image WB0805T24NSG
Part Number WB0805T24NSG
Material - Core Ceramic
Inductance 24 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 2GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)