Cal-Chip Electronics, Inc. WB0805T1R0SJ
Part No.:
WB0805T1R0SJ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0805T1R0SJ.pdf
Description:
WW IND 0805 1000NH 5%
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
170 mA
DC Resistance (DCR):
2.7Ohm Max
Q @ Freq:
23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WB0805T1R0SJ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0805T1R0SJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0805T1R0SJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0805T1R0SJ.
Image WB0805T1R0SJ
Part Number WB0805T1R0SJ
Material - Core Ceramic
Inductance 1 µH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 170 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Q @ Freq 23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant 100MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)