Cal-Chip Electronics, Inc. WB0805T15NSG
Part No.:
WB0805T15NSG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0805T15NSG.pdf
Description:
WW IND 0805 15NH 2%
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
3.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WB0805T15NSG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0805T15NSG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0805T15NSG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0805T15NSG.
Image WB0805T15NSG
Part Number WB0805T15NSG
Material - Core Ceramic
Inductance 15 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 3.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)