Cal-Chip Electronics, Inc. WB0805T12NSG
Part No.:
WB0805T12NSG
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0805T12NSG.pdf
Description:
WW IND 0805 12NH 2%
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
WB
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WB0805T12NSG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0805T12NSG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0805T12NSG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0805T12NSG.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WB0805T12NSG
Part Number WB0805T12NSG
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series WB
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 12 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)