Cal-Chip Electronics, Inc. WB0603T75NSJ
Part No.:
WB0603T75NSJ
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0603T75NSJ.pdf
Description:
WW IND 0603 75NH 5%
Manufacturer:
Cal-Chip Electronics, Inc.
Series:
WB
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
75 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
400 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
520mOhm Max
Q @ Freq:
34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
150 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)
1. How to order WB0603T75NSJ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0603T75NSJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0603T75NSJ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0603T75NSJ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WB0603T75NSJ
Part Number WB0603T75NSJ
Manufacturer Cal-Chip Electronics, Inc.
Series WB
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 75 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)