Cal-Chip Electronics, Inc. WB0603T6N8SG
Part No.:
WB0603T6N8SG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0603T6N8SG.pdf
Description:
WW IND 0603 6.8NH 2%
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
5.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)
1. How to order WB0603T6N8SG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0603T6N8SG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0603T6N8SG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0603T6N8SG.
Image WB0603T6N8SG
Part Number WB0603T6N8SG
Material - Core Ceramic
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Q @ Freq 27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 5.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)