Cal-Chip Electronics, Inc. WB0603T47NSG
Part No.:
WB0603T47NSG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0603T47NSG.pdf
Description:
WW IND 0603 47NH 2%
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Q @ Freq:
38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:
2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)
1. How to order WB0603T47NSG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0603T47NSG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0603T47NSG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0603T47NSG.
Image WB0603T47NSG
Part Number WB0603T47NSG
Material - Core Ceramic
Inductance 47 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Q @ Freq 38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant 2GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)