Cal-Chip Electronics, Inc. WB0603T39NSG
Part No.:
WB0603T39NSG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WB0603T39NSG.pdf
Description:
WW IND 0603 39NH 2%
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)
1. How to order WB0603T39NSG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WB0603T39NSG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WB0603T39NSG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WB0603T39NSG.
Image WB0603T39NSG
Part Number WB0603T39NSG
Material - Core Ceramic
Inductance 39 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 2.2GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)