Delta Electronics V48SC12007NMFA
Part No.:
V48SC12007NMFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
Sixteenth Brick
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.V48SC12007NMFA.pdf
Description:
PWR Sup,Batt,Condit
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
Delphi V48SC (90W)
Package/Case:
Sixteenth Brick
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
7.5A
Power (Watts):
90 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
92%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order V48SC12007NMFA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the V48SC12007NMFA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of V48SC12007NMFA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image V48SC12007NMFA
Part Number V48SC12007NMFA
Manufacturer Delta Electronics
Series Delphi V48SC (90W)
Package/Case Sixteenth Brick
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 7.5A
Power (Watts) 90 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 92%