KEMET TPI078060L068N
Part No.:
TPI078060L068N
Manufacturer:
KEMET
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TPI078060L068N.pdf
Description:
FIXED IND 68NH 53A 0.31 MOHM SMD
Shipping
Inventory:868
Manufacturer:
KEMET
Series:
TPI
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
53 A
Current - Saturation (Isat):
69A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.31mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.276" W (8.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)
1. How to order TPI078060L068N on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the TPI078060L068N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPI078060L068N?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPI078060L068N
Part Number TPI078060L068N
Manufacturer KEMET
Series TPI
Package/Case Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 68 nH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 53 A
Current - Saturation (Isat) 69A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 0.31mOhm
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.315" L x 0.276" W (8.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)