Bourns Inc. TLVR1105T-R12Y
Part No.:
TLVR1105T-R12Y
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TLVR1105T-R12Y.pdf
Description:
FIXED IND 120NH 77A 0.125MOHM
Shipping
Inventory:350
Series:
TLVR1105T
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
77 A
Current - Saturation (Isat):
102A
DC Resistance (DCR):
0.125mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max):
0.441" (11.20mm)
1. How to order TLVR1105T-R12Y on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the TLVR1105T-R12Y price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLVR1105T-R12Y?
Image TLVR1105T-80NY TLVR1105T-R15Y TLVR1105T-R10Y TLVR1105T-R12Y TLVR1105T-70NY
Part Number TLVR1105T-80NY TLVR1105T-R15Y TLVR1105T-R10Y TLVR1105T-R12Y TLVR1105T-70NY
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series TLVR1105T TLVR1105T TLVR1105T TLVR1105T TLVR1105T
Inductance 80 nH 150 nH 105 nH 120 nH 70 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
Current Rating (Amps) 77 A 77 A 77 A 77 A 77 A
Current - Saturation (Isat) 150A 84A 125A 102A 160A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 0.125mOhm 0.125mOhm 0.125mOhm 0.125mOhm 0.125mOhm
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Size / Dimension 0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm) 0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm) 0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm) 0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm) 0.461" L x 0.224" W (11.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max) 0.441" (11.20mm) 0.441" (11.20mm) 0.441" (11.20mm) 0.441" (11.20mm) 0.441" (11.20mm)