Bourns Inc. TLVR1005T-70NK
Part No.:
TLVR1005T-70NK
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 4 Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.TLVR1005T-70NK.pdf
Description:
FIXED IND 70NH 75A 0.125MOHM
Shipping
Inventory:300
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
TLVR1005T
Package/Case:
Nonstandard, 4 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
70 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
75 A
Current - Saturation (Isat):
127A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
0.125mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.382" L x 0.185" W (9.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
1. How to order TLVR1005T-70NK on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the TLVR1005T-70NK price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLVR1005T-70NK?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLVR1005T-R12K TLVR1005T-70NK TLVR1005T-R15K TLVR1005T-80NK TLVR1005T-R10K
Part Number TLVR1005T-R12K TLVR1005T-70NK TLVR1005T-R15K TLVR1005T-80NK TLVR1005T-R10K
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series TLVR1005T TLVR1005T TLVR1005T TLVR1005T TLVR1005T
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 120 nH 70 nH 150 nH 80 nH 100 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 75 A 75 A 75 A 75 A 75 A
Current - Saturation (Isat) 74A 127A 59A 111A 89A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 0.125mOhm 0.125mOhm 0.125mOhm 0.125mOhm 0.125mOhm
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.382" L x 0.185" W (9.70mm x 4.70mm) 0.382" L x 0.185" W (9.70mm x 4.70mm) 0.382" L x 0.185" W (9.70mm x 4.70mm) 0.382" L x 0.185" W (9.70mm x 4.70mm) 0.382" L x 0.185" W (9.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm)