Littelfuse Inc. SZNS6A30AFT3G
Part No.:
SZNS6A30AFT3G
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SZNS6A30AFT3G.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA-FL
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
500W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
555pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMA-FL
1. How to order SZNS6A30AFT3G on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SZNS6A30AFT3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SZNS6A30AFT3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SZNS6A30AFT3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SZNS6A30AFT3G
Part Number SZNS6A30AFT3G
Manufacturer Littelfuse Inc.
Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Power - Peak Pulse 500W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 555pF @ 1MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)