XP Power SVR10S12
Part No.:
SVR10S12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SVR10S12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V
Series:
SVR10
Packaging:
Tube
Type:
Linear Regulator Replacement
Voltage - Input (Min):
16V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
1A
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
95%
Standard Number:
1. How to order SVR10S12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SVR10S12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SVR10S12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SVR10S12.
7.How to contact us to get technical supports, such as SVR10S12 pin diagram, SVR10S12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SVR10S12-TR SVR10S12
Part Number SVR10S12-TR SVR10S12
Manufacturer XP Power XP Power
Series SVR10 (10W) SVR10
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 16V 16V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 12V 12V
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1A 1A
Features Adjustable Output, Remote On/Off Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 95% 95%