Cosel USA, Inc. SUTS6243R3-G
Part No.:
SUTS6243R3-G
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
7-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SUTS6243R3-G.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 4.5W
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Series:
SUTS (6W)
Package/Case:
7-SIP Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1.35A
Power (Watts):
4.5 W
Voltage - Isolation:
500 V
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
75%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order SUTS6243R3-G on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SUTS6243R3-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUTS6243R3-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUTS6243R3-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SUTS6243R3 SUTS6243R3-G
Part Number SUTS6243R3 SUTS6243R3-G
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Series SUTS (6W) SUTS (6W)
Package/Case 7-SIP Module 7-SIP Module
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Type Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1
Voltage - Input (Min) 18V 18V
Voltage - Input (Max) 36V 36V
Voltage - Output 1 3.3V 3.3V
Voltage - Output 2 - -
Voltage - Output 3 - -
Voltage - Output 4 - -
Current - Output (Max) 1.35A 1.35A
Power (Watts) 4.5 W 4.5 W
Voltage - Isolation 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating) -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 75% 75%