SiTime SIT3541AIA2C1331GB40.000000
Part No.:
SIT3541AIA2C1331GB40.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
10-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SIT3541AIA2C1331GB40.000000.pdf
Description:
MEMS OSC I2C 40.000000 MHZ LVDS
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT3541, Endura™
Package/Case:
10-VQFN Exposed Pad
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
VCXO
Frequency:
40 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
±25ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
80mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
10-QFN (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order SIT3541AIA2C1331GB40.000000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SIT3541AIA2C1331GB40.000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT3541AIA2C1331GB40.000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SIT3541AIA2C1331GB40.000000
Part Number SIT3541AIA2C1331GB40.000000
Manufacturer SiTime
Series SiT3541, Endura™
Package/Case 10-VQFN Exposed Pad
Packaging Strip
Product Status Active
Base Resonator MEMS
Type VCXO
Frequency 40 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 80mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 10-QFN (5x3.2)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)