Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SDFL1005LR33MTF
Part No.:
SDFL1005LR33MTF
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SDFL1005LR33MTF.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 18MA 1.25OHM SMD
Manufacturer:
Series:
SDFL
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
18 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
1.25Ohm Max
Q @ Freq:
15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
85MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
1. How to order SDFL1005LR33MTF on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SDFL1005LR33MTF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDFL1005LR33MTF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SDFL1005LR33MTF
Part Number SDFL1005LR33MTF
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SDFL
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ferrite
Inductance 330 nH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 18 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 1.25Ohm Max
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 85MHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)