Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SDCL0402H9N1JT01
Part No.:
SDCL0402H9N1JT01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SDCL0402H9N1JT01.pdf
Description:
FIXED IND 9.1NH 140MA 2 OHM SMD
Manufacturer:
Series:
SDCL0402H-01
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
140 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
01005
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order SDCL0402H9N1JT01 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SDCL0402H9N1JT01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDCL0402H9N1JT01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SDCL0402H9N1JT01
Part Number SDCL0402H9N1JT01
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SDCL0402H-01
Package/Case 01005 (0402 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 140 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 01005
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)