Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. SDCL0402H2N3CT01
Part No.:
SDCL0402H2N3CT01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SDCL0402H2N3CT01.pdf
Description:
FIXED IND 2.3NH 200MA 550MOHM SM
Manufacturer:
Series:
SDCL0402H-01
Package/Case:
01005 (0402 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
2.3 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
550mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
7.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
01005
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
0.009" (0.22mm)
1. How to order SDCL0402H2N3CT01 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the SDCL0402H2N3CT01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SDCL0402H2N3CT01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SDCL0402H2N3CT01
Part Number SDCL0402H2N3CT01
Manufacturer Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Series SDCL0402H-01
Package/Case 01005 (0402 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 2.3 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 200 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 7.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 01005
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)