Renesas Electronics Corporation RTKA223011DE0020BU
Part No.:
RTKA223011DE0020BU
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS Evaluation Boards
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RTKA223011DE0020BU.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR RAA223011
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Main Purpose:
AC/DC, Primary Side
Outputs and Type:
1 Non-Isolated Output
Voltage - Output:
3.96 W
Current - Output:
12V
Voltage - Input:
300mA
Regulator Topology:
85 ~ 265 VAC
Frequency - Switching:
Buck
Contents:
30kHz
Utilized IC / Part:
Board(s)
Power - Output:
RAA223011
1. How to order RTKA223011DE0020BU on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the RTKA223011DE0020BU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RTKA223011DE0020BU?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RTKA223011DE0020BU
Part Number RTKA223011DE0020BU
Manufacturer Renesas Electronics Corporation
Series -
Packaging Bulk
Product Status Active
Main Purpose AC/DC, Primary Side
Outputs and Type 1 Non-Isolated Output
Voltage - Output 3.96 W
Current - Output 12V
Voltage - Input 300mA
Regulator Topology 85 ~ 265 VAC
Frequency - Switching Buck
Contents 30kHz