Toko America Inc. PTL2012-F68NT
Part No.:
PTL2012-F68NT
Manufacturer:
Toko America Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PTL2012-F68NT.pdf
Description:
INDUCTOR PHOTOLITHOGRAPHIC 68NH
Manufacturer:
Toko America Inc.
Series:
PTL2012F
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Inductance:
Tolerance:
Current Rating (Amps):
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
DC Resistance (DCR):
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)
1. How to order PTL2012-F68NT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PTL2012-F68NT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTL2012-F68NT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PTL2012-F68NT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PTL2012-F68NT PTL2012-F1N8C PTL2012-F2N2C
Part Number PTL2012-F68NT PTL2012-F1N8C PTL2012-F2N2C
Manufacturer Toko America Inc. Toko America Inc. Toko America Inc.
Series PTL2012F PTL2012F PTL2012F
Package/Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Packaging Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - -
Material - Core - - -
Inductance - - -
Tolerance - - -
Current Rating (Amps) - - -
Shielding - - -
DC Resistance (DCR) - - -
Q @ Freq - - -
Ratings - - -
Operating Temperature - - -
Features - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm) 0.026" (0.65mm)