TDK-Lambda PPD1R5-24-1212
Part No.:
PPD1R5-24-1212
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
DC DC Converters
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PPD1R5-24-1212.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 1.44W
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
PP (1.5W)
Package/Case:
5-DIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
32V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
60mA, 60mA
Power (Watts):
1.44 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OVP
Operating Temperature:
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order PPD1R5-24-1212 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PPD1R5-24-1212 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PPD1R5-24-1212?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PPD1R5-24-1212 PPD1R5-24-1515 PPD1R5-5-1515
Part Number PPD1R5-24-1212 PPD1R5-24-1515 PPD1R5-5-1515
Manufacturer TDK-Lambda TDK-Lambda TDK-Lambda
Series PP (1.5W) PP (1.5W) PP (1.5W)
Package/Case 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 2 2 2
Voltage - Input (Min) 18V 18V 4.5V
Voltage - Input (Max) 32V 32V 7.2V
Voltage - Output 1 12V 15V 15V
Voltage - Output 2 -12V -15V -15V
Voltage - Output 3 - - -
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 60mA, 60mA 50mA, 50mA 50mA, 50mA
Power (Watts) 1.44 W 1.5 W 1.5 W