Pasternack PE3W08540-36
Part No.:
PE3W08540-36
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3W08540-36.pdf
Description:
MCX Plug Right Angle to SMA Fema
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Qualification:
1. How to order PE3W08540-36 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3W08540-36 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3W08540-36?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3W08540-36.
Image PE3W08540-18 PE3W08540-50CM PE3W08540-24 PE3W08540-36 PE3W08540-100CM
Part Number PE3W08540-18 PE3W08540-50CM PE3W08540-24 PE3W08540-36 PE3W08540-100CM
Length 18.00" (457.20mm) 19.69" (500.00mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Type LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195 LMR 195
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz