Pasternack PE3W02491-36
Part No.:
PE3W02491-36
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3W02491-36.pdf
Description:
2.92mm Male to 2.92mm Female Bul
Style:
2.92mm to 2.92mm
1st Connector:
2.92mm Plug
2nd Connector:
2.92mm Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Gray
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3W02491-36 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3W02491-36 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3W02491-36?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3W02491-36.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3W02491-6 PE3W02491-12 PE3W02491-18 PE3W02491-24 PE3W02491-36
Part Number PE3W02491-6 PE3W02491-12 PE3W02491-18 PE3W02491-24 PE3W02491-36
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm 2.92mm to 2.92mm
1st Connector 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug 2.92mm Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack 2.92mm Jack
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
2nd Connector Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Length 6.000" (152.40mm) 12.00" (304.80mm) 18.00" (457.20mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm)
Cable Type - - - - -
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms