Pasternack PE3C7830-50CM
Part No.:
PE3C7830-50CM
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C7830-50CM.pdf
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
4.3/10 to 4.3/10
1st Connector:
4.3/10 Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Flange
2nd Connector:
4.3/10 Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C7830-50CM on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C7830-50CM price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C7830-50CM?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C7830-50CM.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C7830-50CM PE3C7830-12 PE3C7830-24 PE3C7830-36 PE3C7830-100CM
Part Number PE3C7830-50CM PE3C7830-12 PE3C7830-24 PE3C7830-36 PE3C7830-100CM
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Bag Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 4.3/10 to 4.3/10 4.3/10 to 4.3/10 4.3/10 to 4.3/10 4.3/10 to 4.3/10 4.3/10 to 4.3/10
1st Connector 4.3/10 Jack 4.3/10 Jack 4.3/10 Jack 4.3/10 Jack 4.3/10 Jack
1st Contact Gender Female Female Female Female Female
1st Connector Mounting Feature Flange - - - -
2nd Connector 4.3/10 Plug 4.3/10 Plug 4.3/10 Plug 4.3/10 Plug 4.3/10 Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 19.69" (500.00mm) 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 39.4" (1.0m) 3.3'
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz
Color Black Black Black Black Black
Features - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C - - - -