Pasternack PE3C6998-72
Part No.:
PE3C6998-72
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C6998-72.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO BNC
Shipping
Inventory:306
Style:
BNC to BNC
1st Connector:
BNC Jack
2nd Connector:
BNC Jack
Length:
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type:
RG-393
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Qualification:
1. How to order PE3C6998-72 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C6998-72 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C6998-72?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C6998-72.
Image PE3C6998-12 PE3C6998-24 PE3C6998-36 PE3C6998-60 PE3C6998-72
Part Number PE3C6998-12 PE3C6998-24 PE3C6998-36 PE3C6998-60 PE3C6998-72
Style BNC to BNC BNC to BNC BNC to BNC BNC to BNC BNC to BNC
1st Connector BNC Jack BNC Jack BNC Jack BNC Jack BNC Jack
1st Contact Gender Female Female Female Female Female
2nd Connector BNC Jack BNC Jack BNC Jack BNC Jack BNC Jack
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 36.00" (914.40mm) 60.0" (1.5m) 5.0' 72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type RG-393 RG-393 RG-393 RG-393 RG-393
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 4 GHz 4 GHz 4 GHz 4 GHz 4 GHz