Pasternack PE3C6484-36
Part No.:
PE3C6484-36
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C6484-36.pdf
Description:
COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
1.85mm to 1.85mm
1st Connector:
1.85mm Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
1.85mm Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
0.047" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
70 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C6484-36 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C6484-36 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C6484-36?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C6484-36.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C6484-18 PE3C6484-24 PE3C6484-6 PE3C6484-12 PE3C6484-36
Part Number PE3C6484-18 PE3C6484-24 PE3C6484-6 PE3C6484-12 PE3C6484-36
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm 1.85mm to 1.85mm
1st Connector 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug 1.85mm Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 18.00" (457.20mm) 24.00" (609.60mm) 6.000" (152.40mm) 12.00" (304.80mm) 36.00" (914.40mm)
Cable Type 0.047" Semi-Rigid Cable 0.047" Semi-Rigid Cable 0.047" Semi-Rigid Cable 0.047" Semi-Rigid Cable 0.047" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 70 GHz 70 GHz 70 GHz 70 GHz 70 GHz