Pasternack PE3C4025-18
Part No.:
PE3C4025-18
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C4025-18.pdf
Description:
COAX CBL MMBX TO TNC
Shipping
Inventory:121
Style:
MMBX to TNC
1st Connector:
MMBX Plug
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Qualification:
1. How to order PE3C4025-18 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C4025-18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C4025-18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C4025-18.
Image PE3C4025-12 PE3C4025-4 PE3C4025-6 PE3C4025-8 PE3C4025-18
Part Number PE3C4025-12 PE3C4025-4 PE3C4025-6 PE3C4025-8 PE3C4025-18
Style MMBX to TNC MMBX to TNC MMBX to TNC MMBX to TNC MMBX to TNC
1st Connector MMBX Plug MMBX Plug MMBX Plug MMBX Plug MMBX Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector TNC Jack TNC Jack TNC Jack TNC Jack TNC Jack
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
2nd Connector Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Length 12.00" (304.80mm) 4.000" (101.60mm) 6.000" (152.40mm) 8.000" (203.20mm) 18.00" (457.20mm)
Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz
Color Tan Tan Tan Tan Tan
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C - - - -