Pasternack PE3C3937-60
Part No.:
PE3C3937-60
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C3937-60.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMP
Style:
SMA to SMP
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMP Jack, Right Angle
2nd Contact Gender:
Female
Length:
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C3937-60 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C3937-60 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C3937-60?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C3937-60.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE3C3937-50CM PE3C3937-100CM PE3C3937-36 PE3C3937-150CM PE3C3937-60
Part Number PE3C3937-50CM PE3C3937-100CM PE3C3937-36 PE3C3937-150CM PE3C3937-60
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP SMA to SMP
1st Connector SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack SMA Jack
1st Contact Gender Female Female Female Female Female
1st Connector Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
Length 19.69" (500.00mm) 39.4" (1.0m) 3.3' 36.00" (914.40mm) 59.1" (1.5m) 4.9' 60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type LMR 100 LMR 100 LMR 100 LMR 100 LMR 100
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz 3 GHz