Pasternack PE3C2276-12
Part No.:
PE3C2276-12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE3C2276-12.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
TNC Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
18 GHz
Color:
Green
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE3C2276-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE3C2276-12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE3C2276-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE3C2276-12.
Image PE3C2276-12 PE3C2276-24 PE3C2276-48 PE3C2276-60 PE3C2276-50CM
Part Number PE3C2276-12 PE3C2276-24 PE3C2276-48 PE3C2276-60 PE3C2276-50CM
Style N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC N-Type to TNC
1st Connector N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug N-Type Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector TNC Jack TNC Jack TNC Jack TNC Jack TNC Jack
2nd Contact Gender Female Female Female Female Female
2nd Connector Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Length 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 60.0" (1.5m) 5.0' 19.69" (500.00mm)
Cable Type - - - - -
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz 18 GHz
Color Green Green Green Green Green
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C