Pasternack PE37908-12
Part No.:
PE37908-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE37908-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMA
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
SMA Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
Grade:
Qualification:
1. How to order PE37908-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE37908-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE37908-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE37908-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PE37908-12 pin diagram, PE37908-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE37908-12
Part Number PE37908-12
Manufacturer Pasternack
Series -
Packaging Retail Package
Product Status Active
Style SMA to SMA
1st Connector SMA Plug
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector SMA Plug
2nd Contact Gender Male
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Length 12.00" (304.80mm)
Cable Type -
Cable Impedance -
Connector Impedance 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms
Frequency - Max 6 GHz