Pasternack PE37497/HS-12
Part No.:
PE37497/HS-12
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE37497/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO SC
Style:
7/16 DIN to SC
1st Connector:
7/16 Plug
2nd Connector:
SC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-393
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz
Color:
Tan
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Grade:
Qualification:
1. How to order PE37497/HS-12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE37497/HS-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE37497/HS-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE37497/HS-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PE37497/HS-12 PE37497-48 PE37497/HS-50CM PE37497-12 PE37497/HS-24
Part Number PE37497/HS-12 PE37497-48 PE37497/HS-50CM PE37497-12 PE37497/HS-24
Manufacturer Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack Pasternack
Series - - - - -
Packaging Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package Retail Package
Product Status Active Active Active Active Active
Style 7/16 DIN to SC 7/16 DIN to SC 7/16 DIN to SC 7/16 DIN to SC 7/16 DIN to SC
1st Connector 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug 7/16 Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector SC Plug SC Plug SC Plug SC Plug SC Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 12.00" (304.80mm) 48.0" (1.2m) 4.0' 19.69" (500.00mm) 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm)
Cable Type RG-393 RG-393 RG-393 RG-393 RG-393
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Frequency - Max 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz 6 GHz
Color Tan Tan Tan Tan Tan
Features - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C - -55°C ~ 155°C - -55°C ~ 155°C