Pasternack PE34240LF-36
Part No.:
PE34240LF-36
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PE34240LF-36.pdf
Description:
COAX CBL MMCX TO MMCX
Shipping
Inventory:887
Style:
MMCX to MMCX
1st Connector:
MMCX Plug
2nd Connector:
MMCX Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-316
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
Color:
Copper
Qualification:
1. How to order PE34240LF-36 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PE34240LF-36 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PE34240LF-36?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PE34240LF-36.
Image PE34240LF-14CM PE34240LF-36 PE34240LF-12 PE34240LF-24 PE34240LF-48
Part Number PE34240LF-14CM PE34240LF-36 PE34240LF-12 PE34240LF-24 PE34240LF-48
Style MMCX to MMCX MMCX to MMCX MMCX to MMCX MMCX to MMCX MMCX to MMCX
1st Connector MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug
1st Contact Gender Male Male Male Male Male
2nd Connector MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug MMCX Plug
2nd Contact Gender Male Male Male Male Male
Length 5.512" (140.00mm) 36.00" (914.40mm) 12.00" (304.80mm) 24.00" (609.60mm) 48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type RG-316 RG-316 RG-316 RG-316 RG-316
Cable Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Connector Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms
Overall Impedance 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms 50 Ohms