Delevan PD105R-183K
Part No.:
PD105R-183K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PD105R-183K.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 2.15A 90 MOHM SMD
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.15 A
Current - Saturation (Isat):
2.15A
DC Resistance (DCR):
90mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
0.386" L x 0.346" W (9.80mm x 8.79mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)