Pulse Electronics PA5433.223NLT
Part No.:
PA5433.223NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PA5433.223NLT.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 12A 23.2MOHM SMD
Shipping
Inventory:398
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PA5433.XXXNLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
23.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)
1. How to order PA5433.223NLT on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PA5433.223NLT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PA5433.223NLT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA5433.223NLT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PA5433.103NLT PA5433.822NLT PA5433.722NLT PA5433.222NLT PA5433.223NLT
Part Number PA5433.103NLT PA5433.822NLT PA5433.722NLT PA5433.222NLT PA5433.223NLT
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core - - - - -
Inductance 10 µH 8.2 µH 7.2 µH 2.2 µH 22 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 16 A 19 A 21 A 37 A 12 A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 9.6mOhm Max 7.92mOhm Max 7.2mOhm Max 2.48mOhm Max 23.2mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm) 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm) 0.315" (8.00mm)