E-Switch PA411J1900
Part No.:
PA411J1900
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PA411J1900.pdf
Description:
SWITCH PB SPST 16A 125V
Type:
Standard
Circuit:
SPST
Current Rating (Amps):
16A (AC)
Voltage Rating - AC:
125 V
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Rectangular, Button
Termination Style:
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 19.00mm x 13.00mm
Operating Temperature:
-20°C ~ 65°C
1. How to order PA411J1900 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the PA411J1900 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PA411J1900?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PA411J1900.
7.How to contact us to get technical supports, such as PA411J1900 pin diagram, PA411J1900 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PA411J1900
Part Number PA411J1900
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Type Standard
Circuit SPST
Switch Function Off-On
Current Rating (Amps) 16A (AC)
Voltage Rating - AC 125 V
Voltage Rating - DC -
Actuator Type Rectangular, Button
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Ingress Protection -
Features -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.00mm x 13.00mm
Operating Temperature -20°C ~ 65°C