Pulse Electronics PA2244.103NLT
Part No.:
PA2244.103NLT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PA2244.103NLT.pdf
Description:
IND PWR MOLDED 10UH 15.5A
Shipping
Inventory:232
Series:
PA2244.XXXNLT
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15.5 A
Current - Saturation (Isat):
14.6A
DC Resistance (DCR):
13.75mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)