CUI Inc. P78E15-1000
Part No.:
P78E15-1000
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
3-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.P78E15-1000.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 15W
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
P78E-1000
Package/Case:
3-SIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
20V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
96%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order P78E15-1000 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the P78E15-1000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of P78E15-1000?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P78E15-1000.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image P78E15-1000
Part Number P78E15-1000
Manufacturer CUI Inc.
Series P78E-1000
Package/Case 3-SIP Module
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 20V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 1A
Power (Watts) 15 W
Voltage - Isolation -
Applications ITE (Commercial)
Features SCP
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 96%