Taiyo Yuden NRS3015T3R3MNGH
Part No.:
NRS3015T3R3MNGH
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.21A 93.6 MOHM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
NR, S Type
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.21 A
Current - Saturation (Isat):
1.21A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
93.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
49MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)
1. How to order NRS3015T3R3MNGH on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the NRS3015T3R3MNGH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of NRS3015T3R3MNGH?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image NRS3015T3R3MNGHV NRS3015T3R3MNGH
Part Number NRS3015T3R3MNGHV NRS3015T3R3MNGH
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Series NR, S Type NR, S Type
Package/Case Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Drum Core, Wirewound Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 3.3 µH 3.3 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.23 A 1.21 A
Current - Saturation (Isat) 1.21A 1.21A
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 93.6mOhm Max 93.6mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 49MHz 49MHz
Ratings AEC-Q200 -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - -
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) 0.059" (1.50mm)